RadioElektryka@Poczta.Fm

Tel: +48 572-147-631

Gg: 10335254

SERWIS ELEKTRONICZNY - RADIOELEKTRYKA SOSNOWIEC POLSKA

NIEZALEŻNA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO - NAUKOWA KLIKNIJ NA OPIS DOKUMENTU

WWW.RADIOELEKTRYKA.GLT.PL WWW.RADIOELEKTRYKA.PRV.PL

 WWW.RADIOELEKTRYKA.PL

Dlaczego Słońce? Prymitywny umysł człowieka adorował jego dobroczynną moc, traktował słońce jak najwyższe bóstwo. Trudno się dziwić; Słonce dawało życie, ciepło, światło i twórczą energię. Bez niego nie byłoby na Ziemi żadnego ruchu. Dobroczynne wpływy Słońca uznają wszyscy ludzie, niczego się tak nie boją jak nieobecności słońca na niebie. Słońce to życie i płodność, regeneracja, odmładza świat i budzi duszę człowieka.

Zbliża się silne maksimum słoneczne Nowe prognozy wskazują, że kolejne maksimum słoneczne będzie najsilniejszym, jakie widzieliśmy. Astronomia 10 grudnia 2020 rok. Co 11 lat bieguny magnetyczne Słońca zamieniają się miejscami. Nie jest jasne, co napędza te cykle, ale wiemy, że bieguny zamieniają się, gdy pole magnetyczne jest najsłabsze. Ponieważ pole magnetyczne Słońca kontroluje jego aktywność - plamy słoneczne, rozbłyski słoneczne i koronalne wyrzuty masy (wytwarzane przez pękanie i ponowne łączenie linii pola magnetycznego) - ten etap cyklu objawia się jako okres bardzo małej aktywności. Jest to tzw. minimum słoneczne. Po zamianie biegunów pole magnetyczne wraca do normy, a aktywność słoneczna osiąga maksimum.

Chiny ogłosiły, że jeszcze w tym roku będą miały gotowe sztuczne słońce. 07:00 // 08.03.2019.
Cztery miesiące temu świat lotem błyskawicy obiegła sensacyjna wiadomość o ustanowionym przez Chińczyków rekordzie temperatury plazmy w swoim najpotężniejszym na świecie sztucznym słońcu o nazwie EAST.

Teraz dochodzą do nas wieści o tym, że jeszcze w tym roku uda się osiągnąć najważniejszy cel tej technologii. Przypomnijmy, że Chińczycy uwięzili i utrzymali w polu magnetycznym plazmę o temperaturze elektronów aż 100 milionów stopni Celsjusza i jonów na poziomie 50 milionów stopni oraz uzyskać energię cieplną na poziomie 10 MW. 100 milionów stopni Celsjusza to temperatura aż 7 razy większa od tej panującej wewnątrz Słońca. Naukowcy z Państwa Środka tym samym pobili swój rekord z 2016 roku, gdy udało się im zainicjować fuzję jądrową i wytworzyć plazmę o temperaturze 50 milionów stopni Celsjusza oraz utrzymać ją przez aż 102 sekundy.


Celem projektu EAST jest podtrzymanie plazmy (jonów i elektronów) o temperaturze 100 milionów stopni Celsjusza przez prawie 17 minut. Pierwsza część celu została osiągnięta, teraz pozostaje druga, najtrudniejsza. Chińczycy zapowiedzieli jednak, że chcą tego dokonać jeszcze w tym roku. Nie będzie to łatwe zadanie, ale naukowcy prognozują, że dzięki nowym magnesom bazującym na najnowszej technologii nadprzewodników wysokotemperaturowych, uda się osiągnąć ten cel. Pomimo tego faktu, pierwsze komercyjne sztuczne słońca nie pojawią się szybciej, niż za ok. 5 lat.

Państwo Środka kolejny raz pokazuje całemu światu, że to tam czynione są największe postępy w rozwoju technologii fuzji jądrowej, która będzie źródłem taniej energii przyszłości. Chińczycy wierzą, że dzięki niej uda się odmienić nie do poznania na lepsze ich kraj i zaspokoić rosnące w galopującym tempie wszystkie potrzeby energetyczne.

Kolejny kamień milowy ma zostać pokonany przez inżynierów z Instytutu Fizyki Plazmowej Chińskiej Akademii Nauk w Hefei, którzy na co dzień udoskonalają i prowadzą eksperymenty na swoim tokamaku fuzji jądrowej o nazwie EAST (Experimental Advanced Superconducting Tokamak). Ostatnie dokonania Chińczyków i zapowiadane nowe przybliżają nam spełnienie marzenia ludzkości o okiełznaniu technologii, która dałaby nam nieograniczone źródło taniej energii.


Reaktor fuzyjny HL-2M (EAST) działa na dość prostej zasadzie, ale na razie ciężkiej w opanowaniu. W tokamaku umieszczane są jądra wodoru i poddawane są środowisku gigantycznej temperatury i ciśnienia. Wówczas jądra wodoru łączą się, tworząc cięższe izotopy: deuter i tryt, a następnie hel oraz produkując ogromne ilości energii. Zaledwie jedna szklanka wody dawać ma jej tyle, ile pół miliona baryłek ropy naftowej.

Na całym świecie prowadzone są prace nad wieloma różnymi reaktorami fuzyjnymi, ale wszystkie dążą do jednego celu, którym jest wyprodukowanie energii w opłacalny sposób. Według najnowszych prognoz, będzie to możliwe w komercyjny sposób już za 5 lat w przypadku Chin i 7 lat jeśli chodzi o USA i Europę.

Czym więcej światła tym mocniej oczyszczają się meridiany i naczynia krwionośne, powodując, że umysł staje się czysty i klarowny. Jesteś nagadywany (słyszysz głosy-szumy w uszach) - Atakuje grypa zwierzęca. Pomaga GRIPEX MAX z apteki. Nie mieszać z alkoholem (mieszanie z alkoholem grozi mutacją-uszkodzeniem wątroby) Atakuje grypa pomorze tylko grzane piwo i woda mineralna (gazowana). Uwaga na „lichwiarz” (człowiek pobierający bardzo wysokie odsetki od pożyczonych sum). „Padłeś” ofiarą dzwoń do Centrum Kryzysowego (Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego).