RadioElektryka@Poczta.Fm

Tel: +48 572-147-631

Gg: 10335254

SERWIS ELEKTRONICZNY - RADIOELEKTRYKA SOSNOWIEC POLSKA

NIEZALEŻNA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO - NAUKOWA KLIKNIJ NA OPIS DOKUMENTU

WWW.RADIOELEKTRYKA.GLT.PL WWW.RADIOELEKTRYKA.PRV.PL

 

Naukowcy z Kanady odkryli, że pluskwy mogą być nosicielami enterokoków, a także superbakterii MRSA, która jest odporna na wszystkie dostępne antybiotyki. Badacze nie są jednak pewni, czy to pluskwy przeniosły bakterie na chorych, czy odwrotnie. Obecnie nie ma dowodów na to, że pluskwy przenoszą jakiekolwiek choroby. Jednak ich obecność może powodować u ludzi niepokój, uczucie strachu. Mogą zaburzać sen, a nawet doprowadzać do bezsenności.

Ważne Jedyny sposób, aby upewnić się, że ugryzienia pochodzą od pluskiew, to znaleźć owada, ponieważ objawy ugryzienia pluskiew wyglądają tak samo, jak inne problemy skóry albo ugryzienia innych owadów. Podobne zmiany mogą występować po ugryzieniu przez kleszcze, roztocza, wszy i pchły. Ponadto, czynniki środowiskowe lub inne schorzenia mogą także powodować objawy przypominające ukąszenia, co w połączeniu z opóźnieniem wystąpienia reakcji na ukąszenie pluskwy, może prowadzić do błędnych wniosków. Poza tym część ludzi nie ma żadnej reakcji skórnej po ukąszeniu przez pluskwę. Nie zawsze trzeba pozbyć się pościeli, ubrań oraz innych materiałów, które mogą być zapluskwione (jajeczkami). Chyba że specjalista ds. zwalczania pluskiew uzna inaczej. W razie konieczności wyrzucenia takich przedmiotów, należy je usuwać w szczelnie zamkniętych plastikowych torbach, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się robaków. Należy wyprać pościel oraz inne zapluskwione materiały w gorącej wodzie (60 st. C), a następnie zastosować gorące suszenie w suszarce, by zabić wszystkie formy rozwojowe pluskiew. Pranie w temperaturze 60° C zabija wszystkie stadia.

Po wypraniu i wysuszeniu wszystkich rzeczy należy je włożyć do czystych, szczelnie zamykanych torebek, aby nie dopuścić do ponownego zapluskwienia. Aby zniszczyć pluskwy znajdujące się na drobnych przedmiotach, należy włożyć je do worka i wstawić do zamrażarki pracującej w około -20 st. C na min. 10 godzin. Odkurzanie pęknięć i szczelin przed zastosowaniem środka owadobójczego, nie tylko usuwa owady, ale także brud, co pozwoli na lepsze wniknięcie środków chemicznych i poprawi ich efekt. Po zakończeniu odkurzania, zawartość odkurzacza musi być szczelnie zamknięta w plastikowej torbie i usunięta. - na podstawie naszego źródła. Pluskwy są bardzo wrażliwe na wysoką temperaturę i szybko giną, gdy są narażone na działanie temperatury powyżej 45 st. C. Para wodna jest szczególnie skuteczna, ponieważ zabija pluskwy we wszystkich stadiach, w tym jaja (na które nie działa większość środków owadobójczych). Pluskwy można też usunąć odkurzaczem. Należy odkurzać podłogę, pęknięcia i szczeliny w ścianie /podłodze, połączenia ściany i podłogi, wzdłuż krawędzi dywanu, ramy łóżek, szwy materaca i całość jego podstawy, meble i inne potencjalne miejsca siedlisk.

Pluskwy - objawy ugryzienia i zwalczanie. Jak się pozbyć pluskiew? Pluskwy (pluskwa domowa, pluskwa łóżkowa) to pasożyty, które żywią się krwią człowieka. Zwykle nie wiadomo, skąd się biorą, jednak gdy się pojawią, są bardzo uciążliwe. Zazwyczaj pierwszym sygnałem ich obecności są objawy po ugryzieniu przez pluskwę. Gdy już znajdziemy ich kryjówkę, zastanawiamy się, jak się ich pozbyć. Przeczytaj, jak rozpoznać ślady po ugryzieniu pluskiew i jak skutecznie zwalczyć pluskwy. Zwykle nie wiadomo, skąd się biorą pluskwy w domu (zwykle trudno ustalić, skąd je przynieśliśmy), jednak gdy się pojawią, są bardzo uciążliwe, a zwalczanie pluskiew nie jest proste.

Domowe sposoby zwykle nie są skuteczne i konieczna jest najszybsza pomoc fachowca. Pluskwy - jak wyglądają? Dorosłe pluskwy są czerwono-brązowymi, owalnymi, bezskrzydłymi owadami, o długości około 5-7 mm. Dorosłe osobniki, które nie odżywiały się przez jakiś czas są koloru blado żółto-brązowego, ale po pełnym pobraniu krwi, przybierają ciemniejszą, mahoniowo-brązową barwę. Przypominają rozmiarem, kształtem i kolorem pestkę jabłka. Pluskwa ma trzy pary cienkich, ale dobrze rozwiniętych odnóży, wyposażonych w pazurki umożliwiające skuteczne przyczepienie się do gospodarza w czasie karmienia. Głowa jest krótka i szeroka, z parą dużych, złożonych oczu oraz parą dobrze widocznych 4-segmentowych czułek. Samice pluskwy produkują zazwyczaj od 2 do 3 jaj dziennie. Żyją kilka miesięcy, w związku z tym każdy samica w ciągu swojego życia składa około 400-500 jaj. Jaja są koloru kremowego, lekko zagięte i mają około 1 mm długości. Jaja są zwykle składane w szparach, w obrębie ciemnych miejsc. Czas trwania poszczególnych stadiów rozwojowych w znacznym stopniu zależy od dostępności pożywienia, temperatury i wilgotności względnej. Pluskwy - skąd się biorą? Największym mitem jest to, że pluskwy biorą się z brudu. To nieprawda! Brud nie zwabia pluskiew, ale regularne sprzątanie i usuwanie niepotrzebnych przedmiotów pomoże je szybciej zauważyć i skuteczniej się ich pozbyć.

Możliwe źródła pluskiew: komunikacja miejska (tramwaje, autobusy), pociągi i inne środki transportu zbiorowego kino, teatr, muzea goście, którzy zmagają się z pluskwami w swoim mieszkaniu. Gdy pluskwy znajdą się już w mieszkaniu, mogą przemieszczać się pomiędzy pokojami lub przedostać się do innego mieszkania poprzez niewielkie pęknięcia lub otwory w ścianach lub na sufitach bądź pod drzwiami. Pluskwy mają płaski kształt ciała i mogą praktycznie ukryć się w dowolnym pęknięciu i szczelinie, preferując ciemne, odizolowane i chronione przestrzenie. Pluskwy "lubią" drewno, papier i powierzchnie tkanin, dlatego w pierwszej kolejności należy szukać w miejscach, gdzie te materiały się znajdują.

 Pluskwy najczęściej można spotkać w łóżku i jego okolicach. Pluskwy nie mają skrzydeł, więc nie mogą latać. Pluskwy - objawy ugryzienia przez pluskwy Pluskwy żywią się krwią człowieka. Do ataku dochodzi zwykle nocą, podczas snu żywiciela. Pluskwa lokalizuje swoją ofiarę dzięki czułkom wrażliwym na zapach lub ciepło ciała ssaków. Ślady po ukąszeniach rzadko są pojedyńcze, częściej występują w grupach, np. po trzy lub więcej w linii. Reakcje na ukąszenia pluskiew mogą być różne. Niektórzy nie wykazują żadnej reakcji lub jest ona niewielka, podczas gdy u innych mogą powodować uczulenie lub inne silne dolegliwości i bezsenne noce. Pluskwy - jak się ich pozbyć? Profesjonalne środki zamgławianie ULV – polega na rozprowadzeniu cieczy roboczej (koncentrat biobójczy o odpowiednim stężeniu wraz z wodą) za pomocą generatora zimnej mgły (wysokiej jakości zamgławiacz ULV) dzięki któremu powstają 5x mniejsze krople (ok. 40 mikronów), niż przy oprysku szczegółowym (ok. 200 mikronów), które dają efekt mgły unosząc się w powietrzu, ale też dzięki temu cząsteczki wody wraz ze skutecznymi preparatami biobójczymi penetrują każdą najmniejszą szczelinę
oprysk ciśnieniowy - metoda polega na rozprowadzeniu cieczy roboczej (koncentratu biobójczego o odpowiednim stężeniu wraz z wodą) w miejscach i na powierzchniach występowania danego owada za pomocą manualnych wysokojakościowych opryskiwaczy ciśnieniowych wygrzewanie mieszkania - nagrzewanie mieszkania do 60°C.

Potrafią pożreć aligatora. Wcześniej nie wiedzieliśmy o ich istnieniu Grupa naukowców dokonała sensacyjnego odkrycia. Okazuje się, że na dnie oceanu żyją tzw. pluskwy morskie. Mimo że często bierze się je za owady, w rzeczywistości odbiegają od wzorca tej gromady. Są w stanie pożreć nawet całe zwłoki aligatora. Jak informuje "New York Post", tzw. pluskwy morskie mogą mierzyć nawet 1,5 stopy, czyli około 45 cm. Naukowcy tłumaczą, że osoby, które je widzą, często myślą, że mają do czynienia z robakami. W rzeczywistości poprawnie należy określać te stworzenia równonogami. To skorupiaki z gromady pancerzowców. Naukowcy odkryli tzw. pluskwy morskie. Są w stanie pożreć aligatora "Pluskwy morskie" były obserwowane już wcześniej, m.in. na nagraniu z 2019 roku, którego autor zarejestrował je w chwili pożerania jelit aligatora. Wideo trafiło do sieci i szybko stało się viralem. Naukowcy przeanalizowali i ten materiał. Wywnioskowali, że tzw. pluskwy morskie prawdopodobnie zajęły się zwłokami drapieżnika w niecałe 24 godziny od śmierci.

Naukowcy ustalili, że "pluskwy morskie" żyją w głębinach. Swoje obserwacje opisali w artykule opublikowanym w czasopiśmie naukowym "Journal of Natural History". Dowodzili, że te stworzenia nie są drapieżnikami i nie polują na przyszłe pożywienie, lecz zachowują się podobnie do padlinożerców. Zjedzenie całych zwłok aligatora zajmuje im zaledwie 51 dni. "Pluskwy morskie" są najczęściej spotykane w głębinach oceanicznych na obszarach o temperaturze tropikalnej. Naukowcy potwierdzili ich obecność w wodach u wybrzeży Tajwanu, w pobliżu wyspy Pratas – w północnej części Morza Południowochińskiego – a także na półwyspie Jukatan w Zatoce Meksykańskiej. Ze względu na biały kolor, zostały porównane do "gigantycznych ziaren ryżu".












Pij wodę małymi łykami żeby zregenerować włosy. Po każdym posiłku pozostań w pozycji pionowej przez pół godziny. Czym więcej światła tym mocniej oczyszczają się meridiany i naczynia krwionośne, powodując, że umysł staje się czysty i klarowny. Jesteś nagadywany (słyszysz głosy-szumy w uszach) - Atakuje grypa zwierzęca (opady toksycznej rtęci, depresja, panika, wychłodzenie organizmu, pająki, szczury). Pomaga GRIPEX MAX z apteki i elektroniczny odstraszacz na owady. Nie mieszać z alkoholem (mieszanie z alkoholem grozi mutacją-uszkodzeniem wątroby) Atakuje grypa pomorze tylko grzane piwo i woda mineralna (gazowana). Uwaga na „lichwiarz” (człowiek pobierający bardzo wysokie odsetki od pożyczonych sum). „Padłeś” ofiarą dzwoń do Centrum Kryzysowego (Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego). Największe żniwo pochłonęła głodówka i szarańcza, która nie dała spokoju.