RadioElektryka@Poczta.Fm

Tel: +48 572-147-631

Gg: 10335254

SERWIS ELEKTRONICZNY - RADIOELEKTRYKA SOSNOWIEC POLSKA

NIEZALEŻNA DZIAŁALNOŚĆ BADAWCZO - NAUKOWA KLIKNIJ NA OPIS DOKUMENTU

WWW.RADIOELEKTRYKA.GLT.PL WWW.RADIOELEKTRYKA.PRV.PL

 WWW.RADIOELEKTRYKA.PL

Najnowsze wyniki badań sugerują, że z jądra Ziemi mogą wyciekać ciężkie izotopy żelaza. Niestety, to jedynie spekulacje, bo nie mamy pojęcia, co tak naprawdę dzieje się w centrum naszej planety. Żaden człowiek nigdy nie przebił się przez skorupę ziemską, ani nie dokopał się wystarczająco głęboko, by przeniknąć przez płaszcz skalny naszej planety, nie mówiąc już o ciekłym jądrze z żelaza. Nie mamy pewności, jakie interakcje zachodzą we wnętrzu Ziemi, choć mamy pewne przypuszczenia.

 Jądro Ziemi znajduje się tak głęboko, że naukowcy mogą jedynie tworzyć modele teoretyczne, które rzucają nowe światło na niektóre zagadki. Najnowsze badania sugerują, że stopione jądro Ziemi może w rzeczywistości przeciekać do górnego płaszcza, który jest o ponad tysiąc stopni chłodniejszy. To by oznaczało postęp w trwającej od dziesiątek lat debacie, czy jądro i płaszcz wymieniają się ze sobą materiałem. Ziemskie pole magnetyczne i jego prądy elektryczne potwierdzają, że we wnętrzu jest dużo żelaza. Co więcej, próbki skał wydostających się z płaszcza na powierzchnię również zawierają duże ilości żelaza, co oznacza, że materiał ten pochodzi aż z jądra.
 Aby dowiedzieć się, czy jest to możliwe, naukowcy z Uniwersytetu Aarhus w Danii, opracowali model pokazujący, jak izotopy żelaza przemieszczają się między obszarami o różnych temperaturach pod wysokim ciśnieniem. Wyniki potwierdzają, że izotopy żelaza mogą migrować z gorącego jądra Ziemi. - Jeżeli to prawda, oznacza to, że możemy lepiej zrozumieć interakcje między jądrem a płaszczem. Może nam to pomóc zinterpretować obrazy sejsmiczne w głębokim płaszczu i pozwolić modelować, do czego dochodzi między warstwami Ziemi - powiedział Charles Lesher, geolog z Uniwersytetu Aarhus. Wykorzystując symulacje komputerowe, naukowcy byli nawet w stanie pokazać, jak materiał z jądra może dotrzeć aż na powierzchnię Ziemi. Ciężkie izotopy, jak te znalezione na Samoa i Hawajach w zasadzie uderzają w gorącą smugę płaszcza, co jest oznaką nieszczelnego jądra Ziemi. Znaleziono m.in. izotopy wolframu, które wydostały się na powierzchnię w ciągu ostatnich 2,5 mld lat. Podobnie może być z izotopami żelaza. Nie wiadomo, jakie konsekwencje ten wyciek może mieć dla naszej planety w dłuższej perspektywie.

 Jądro Ziemi (barysfera, nife) – wewnętrzna część Ziemi. Hipotezy o jego budowie i cechach fizyczno-chemicznych opierają się głównie na badaniu rozchodzenia się fal sejsmicznych powstałych przy trzęsieniach ziemi. Zgodnie z powszechnie przyjętymi poglądami jądro Ziemi jest kulą o promieniu 3470 km. Tworzy je stop niklu (Ni) i żelaza (Fe) (stąd dawniej używane określenie nife), być może z domieszką pierwiastków lekkich – krzemu, siarki i potasu. Uważa się, że występują w nim atomy pierwiastków ciężkich w stężeniu większym niż w płaszczu Ziemi.

Czym więcej światła tym mocniej oczyszczają się meridiany i naczynia krwionośne, powodując, że umysł staje się czysty i klarowny. Jesteś nagadywany (słyszysz głosy-szumy w uszach) - Atakuje grypa zwierzęca (opady toksycznej rtęci, depresja, panika, wychłodzenie organizmu). Pomaga GRIPEX MAX z apteki. Nie mieszać z alkoholem (mieszanie z alkoholem grozi mutacją-uszkodzeniem wątroby) Atakuje grypa pomorze tylko grzane piwo i woda mineralna (gazowana). Uwaga na „lichwiarz” (człowiek pobierający bardzo wysokie odsetki od pożyczonych sum). „Padłeś” ofiarą dzwoń do Centrum Kryzysowego (Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego). Największe żniwo pochłonęła głodówka i szarańcza, która nie dała spokoju.